Please update your Flash Player to view content.

Norite būti pamirštas Google istorijoje? Straipsnis apie šios teisės įgyvendinimą.

 

Po šio sprendimo Google savo tinklalapyje paskelbė pašalinimo iš paieškos rezultatų užklausą, taip pat viešą konsultaciją kaip Google laikosi Teismo sprendimo. Pašalinimo rezultatų užklausos forma iki 2015 m. pradžios pasinaudojo daugiau nei 142 tūkst. asmenų, prašydami panaikinti nuorodas į daugiau nei 490 tūkst. tinklalapių Google paieškos rezultatuose. Kaip nurodo Google, prašymų nagrinėjimas yra sudėtingas procesas, nes jiems reikia įvertinti kiekvieną užklausą.

Pažymėtina, kad Google paprasčiausiai panaikina tam tikrų tinklalapių pasiekiamumą paieškos  variklyje, bet duomenų bazėse informacija lieka. Teismo sprendimas yra susijęs su ES teisės taikymu būtent ES valstybėse narėse, todėl tikėtina, kaip nurodo Lietuvos vartotojų institutas, kad paieškos rezultatai, pašalinti iš lietuviškos Google paieškos versijos www.google.lt, bus pasiekiami už ES ribų naudojantis trečiųjų šalių interneto paieškos resursais, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančiame www.google.com ar kt.

Kur rasti pašalinimo iš paieškos rezultatų užklausos formą ir kaip ją užpildyti, rasite 2015-11-02 Valstybinė apsaugos duomenų inspekcijos konsultacijoje „Kaip įgyvendinti teisę būti pamirštam „Google“ sistemoje?

 

Straipsnį parengė teisinių ir personalo paslaugų bendrovė HOROS.